Безкоштовно по Україні

ru|ua
0 800 3300 88

(Безкоштовно по Україні)

БЛОГ

Як обрати найкрасивіші квіти на свято?

Дата: 09.07.2020 Переглядів: 2345 Коментарі: 0
Як обрати найкрасивіші квіти на свято?

Обираємо свіжі квіти: загальні принципи

Як обрати найкрасивіші квіти на свято? Рекомендація №1. За можливості надайте перевагу букету, зібраному при вас. Так ви уникнете проблеми недобропорядних продавців, які інколи додають до композиції квіти, що застоялися. Витратьте десять хвилин на огляд матеріалу, обраного для створення свіжого букета. Уважність на цьому етапі подарує довгі тижні краси в домі.

Рекомендація №2. Надавайте перевагу квітковим точкам і салонам, де є спеціальний холодильник. Правильна температура (від +1°С до +8°С) зберігає зрізану квітку в гарному вигляді. За правильного поводження флориста з таким «сплячим» товаром температура – запорука довговічності букета.

Рекомендація №3. Беріть квіти у перевірених точках або салонах мережі. Якщо робите це особисто, принюхайтеся до повітря всередині приміщення. В квітковому магазині не має різко пахнути хімією або тягнути пліснявою. Виключення – флористичні салони, де всі квіти дбайливо зачинені в холодильниках. Там зазвичай пахне ароматизаторами.

Основні критерії якості зрізаної квітки

Гарний продавець, який не намагається вас ошукати, дозволить торкнутися запропонованих квітів і уважно їх оглянути. Головне не починати робити це без дозволу.

Базова схема оцінки стану квітки має такий вигляд:

1) Огляньте листя. Якщо це не екзотичне диво з фіолетовими лопухами, листки мають бути еластичними, зеленими, без іржавої сухої кайми та мікротріщин. Листочки легко відпадають або їх немає зовсім? Отже, квітка вже довго чекає на свого покупця. Не вірте, що листя «просто обрізали для краси».

2) Оцініть стан зрізу візуально та на дотик. Краї не мають бути засохлими, серединки – такими, що потьмяніли. Драглистий зріз – маркер квітки, яка вже давно «п’є» воду і встигла втратити свіжість.

3) Торкніться стебла. Тонке і темне біля основи бутона – одразу вбік. Те саме стосується поламаних і потьмянілих стебел із плямами або неоднорідними вкрапленнями. Липка шкірка, яка моментально відділяється, свідчить про те, що квітка перестояла або перемерзла.

4) Вивчіть бутон. Надайте перевагу тому, який ледь почав розпускатися. Пелюстки квітки мають бути гладенькими і пружними. Якщо їх акуратно відігнути, а вони повернуться на місце, це також ознака свіжості. Пелюстка після таких маніпуляцій нагадує зіжмакану ганчірочку? Букету не дожити до завтра. Також краще не брати квіти, бутони яких стягнуті гумками.

5) Відмовтеся від прикрас. Якщо берете квіти у незнайомого продавця або в неперевіреному салоні, не спокушайтеся блискітками чи фарбуванням у невластиві кольори. Готове напилення може приховувати підсохлі та пошкоджені пелюстки. Але якщо ви довіряєте флористу, сміливо погоджуйтеся на оригінальні ідеї – фарбування квітки в присутності клієнта в професіонала не займе багато часу.

Як самостійно визначити свіжість квітів найпопулярніших видів?

Як обрати найкрасивіші квіти на свято? Попри загальні рекомендації, кожна квітка має індивідуальні особливості. Наприклад, хризантема, цинія та гортензія навіть у розпущеному вигляді тішитимуть довго, тому до їхніх бутонів потрібно придивлятися інакше. Якщо ви обираєте:

Троянди. За можливості легко струхніть бутон. Пелюстки при цьому не мають ворушитися. Якщо вони ворушаться і втратили еластичність, красуватися їм недовго. Оптимальний вибір: бутон, який нагадує тугий гумовий м’ячик. Відігнуті пелюстки повертаються на місце. Чашолисток (зелені м’ясисті листочки, які притримують бутон) прилягають щільно або трошки відігнуті. Якщо хочеться, щоб троянди пишно розпустилися, обирайте злегка відкриті бутони. Також зверніть увагу на наявність і якість «сорочок» — крайніх зовнішніх пелюсток. Зазвичай вони грубіші за інші та трохи пом’яті, але це якраз нормально. «Сорочка» — броня квітки, добросовісний флорист видаляє її тільки в присутності клієнта. Обирайте троянду на товстому стеблі насиченого зеленого кольору без подряпин і плям.

Лілеї. Надайте перевагу салатовим бутонам, які ще не розкрилися. А ось жовті не беріть – вони точно не прокинуться. Аромат вдалих лілей має бути свіжим, без затхлості. Гнилісні нотки з’являються, якщо квітка довго простояла у воді. Пилок, який обсипався на пелюстки, — ще одна ознака старості. А ось стебло з однією відкритою лілеєю та безліччю закритих зелених бутонів – запорука того, що вони будуть розпускатися поступово і тішитимуть довго.

Альстромерії. Дивіться на тичку. Еластична і щільна тичка (як виноградинка) — свіжа квітка. Висохла (наче родзинка) – стара. Пелюстки свіжих альстромерій тріскаються, якщо їх зігнути, і виділяють сік, несвіжих – нагадують папір. Беріть квіти, що розпустилися, тільки якщо поруч із ними на стеблі багато закритих бутонів.

Фрезії. Стежте, щоб на гілочці було розкрито не більше двох квіток, а решта лишалася в бутонах. Злегка відігнута пелюстка має повернутися у попереднє положення. Помітили пилок, розтертий поверхнею пелюсток? Пройдіть повз, ця фрезія вже доживає свій термін.

Гербери. Ці квіти дуже легко чорнішають, якщо перемерзли. Помітили прив’ялі чи опалі пелюстки? Такі гербери краще не беріть. Також надавайте перевагу квіткам середніх розмірів – найкрупніші бувають занадто важкими і ламають стебло.

Гвоздики. Свіжа квітка цієї рослини еластична, від неї нічого не відпадає. Перевірте, чи не поламане стебло – у гвоздик це найбільш крихке місце. Голівки старих гвоздик «скуйовджені» та мають тьмяний колір.

Хризантеми. Не беріть хризантему з чорною серединкою квітки та блідим пониклим листям. Якщо це кущ, надайте перевагу тому, де вже розпустилося декілька суцвіть і немає засохлих бутончиків.

Тюльпани. Обирайте за станом бутона та кольору. Для нерозпущених тюльпанів характерні сформовані бутони із зеленуватою основою. При цьому справжній колір видно тільки на кінчиках щільно складених пелюсток.

Як обрати найкрасивіші квіти на свято? Півонії. Дуже швидкоплинні квіти, які краще брати зовсім нерозпущеними. Пружний бутон-«кулька» — запорука краси на тиждень замість декількох днів.

Еустоми. Стебло квітки має залишати зелений слід (можна провести по пальцю або серветці). Високе (від 70 см) стебло – ознака того, що його не підрізали, щоб приховати несвіжість. Бутон гарної еустоми щільний і ледь приплюснутий.

Орхідеї. Нюанси залежать від сорту, проте головне, щоб листя блищало, було чистим, гладеньким і щільним, без липкої плівки.

Квіти та букети від Украфлора

Щоб забезпечити квітам довге та красиве життя, компанія Украфлора доставляє їх із усього світу «на воді» в транспорті з ретельно відрегульованою температурою. Це значить, що наші троянди та тюльпани, еустоми та гвоздики, а також десятки інших дивовижних квітів довше зберігають свіжість. Букети на замовлення ми збираємо індивідуально тільки після підтвердження клієнта і також доставляємо в спеціальних авто. Обираючи квіти від Украфлора, ви отримуєте якість: квітки, доставки та сервісу загалом.

Повязані статті

Коментарі

Написати коментар


control call
control call
Заявка на ландшафтне благоустрій.
Вид робіт:
control call
Товару немає в наявності, проте ви маєте можливість додати його
до списку очікування.
Як тільки товар з`явиться у продажу, на вашу почтову скриньку надійде повідомлення.
Вашу поштову скриньку:
Інформація для магазину:
control call
control call