Безкоштовно по Україні

ru|ua
0 800 3300 88

(Безкоштовно по Україні)

БЛОГ

Майстер флористики Олена Бутко: “В нашій профессії пропозиція породжує попит”

Дата: 19.09.2019 Переглядів: 2241 Коментарі: 0
Майстер флористики Олена Бутко:  “В нашій профессії пропозиція породжує попит”

У конференц-залі компанії «Украфлора» 8 вересня відбулась подія міжнародного рівня, на яку чекали не лише українські майстри флористики, але також прихильники мистецтва створення квіткових композицій, які планують присвятити себе професії флориста.

Floral art school A-Z Айі Жагарині та ФітоАрт-cтудія Олени Бутко за підтримки компанії «Украфлора» влаштували випускний іспит міжнародної групи, який став результатом навчання професійних флористів у рамках спільного проекту майстрів з України, Білорусії, Ізраїля, Риги та Молдови.

Справжнє свято натхнення, квітів, ідей, новаторських композицій та яскравих контрастів - результат роботи студентів міжнародної школи флористики.

Кожен букет, картина з квітів чи інсталяція, представлені на виставці - шанс для флористів-початківців отримати не лише диплом міжнародного зразка, а й довести своє право на почесний статус майстра, який відчиняє двері більшості європейських конкурсів талановитим флористам.

Компанія «Украфлора» активно розвиває флористичний напрямок та допомагає прихильникам квіткових композицій отримати цінну порцію натхнення, підтримуючи міжнародний проект шкіл Floral art school A-Z і ФітоАрт-cтудії.

Під час іспиту ми мали змогу насолодитись творчістю майбутніх флористів та поспілкуватись з їхніми наставниками.

Про те, чим живуть сьогодні українські майстри флористики, які неймовірні проекти вони готують, та як їм у цьому допомагає співпраця з компанією “Украфлора”, нам розповіла відомий український флорист Олена Бутко.

Олена Бутко - майстер-флорист, випускниця міжнародної школи аранжування квітів Рити Гарайссілс (Рига, Латвія) та Академії флористики Наталії Агеєвої (Київ, Україна), дипломант національних та міжнародних конкурсів, керівник ФітоАрт-студії, яка навчає майбутніх професіоналів мистецтву квіткової композиції. 

Олена є організатором міжнародного проекту школи Floral art school A-Z в Україні.

Доброго дня, Олено, розкажіть про те, що відбувається сьогодні у цій залі?

Сьогодні відбудеться просто вибух, тому що ми можемо спостерігати результат 3-х років навчання. Дівчата продемонструють, чого вони навчились, гідно представлять нашу професію. Я багато сил вклала у цей проект.

Вже є улюблені роботи?

Є, але я не скажу, щоб нікого не образити.

Розкажіть про вашу школу флористики. Які досягнення ви вважаєте найбільш важливими на сьогодні, чим ви можете пишатися?

У мене всі випускники особливі. Я стала першим флористом в Україні, якому вдалось отримати диплом майстра у ризькій школі Рити Гарайссілс, що зараз має назву флористична школа Floral art school A-Z. Коли я стала майстром, мені дуже захотілося, щоб майстрів-флористів в Україні було більше, тому я долучилася до Айі, і ми спільно створили такий проект.

У школі я виступаю в ролі організатора, набираю учнів, готую базу для семінарів, а Айя та інші викладачі школи проводять заняття.

У нас заплановано 9 сесій та випускний іспит. Навчання триває близько 3-х років. Іспит, який відбувається сьогодні - квінтесенція усього нашого навчання, і ви на власні очі зможете побачити результат під час виставки.

Ваша школа дозволяє студентам вийти на міжнародний рівень. Яким чином це відбувається?

Студенти отримують дипломи школи, а школа має акредитацію Міжнародної палати ремісників. Школа Айі приєдналась до цієї палати, і має право видавати дипломи міжнародного зразка. Тобто у нашій школі ви можете отримати вищу освіту у сфері флористики. По-перше, з таким дипломом ви маєте право працювати за кордоном. Цей диплом дає право викладати флористику.

Чи потрібна базова підготовка, щоб прийти до вас у школу?

В нашу школу можуть вступати люди без освіти у сфері флористики, але це небажано. Наш проект дозволяє отримати вищу флористичну освіту, тому учням слід перед навчанням у нас пройти базовий курс. Я викладаю такі курси. Оскільки я сама навчалась у цій школі та добре знаю методику викладання, я можу добре підготувати учнів до вступу.

Якими знаннями потрібно володіти, щоб досягти успіху у якості флориста?

Флористика - це декоративно-ужиткове мистецтво, тому тут потрібно докласти рук. Дуже знадобиться вміння шити, в’язати, малювати, ліпити. У мене 15 років стажу інженера конструктора, і коли я розробляю свої інсталяції, я маю точно знати, що вони витримують певну вагу. Іноді флористи просто малюють красиву картинку, а коли починають втілювати проект у життя, усе розпадається, тому що вони, наприклад, не ту товщину дроту чи гілки вибрали.

Чи часто трапляється так, що флористику сприймають як дещо дуже романтичне, та не усвідомлюють, наскільки багато знань потребує ця важка праця?

Навіть якщо учні сприймають цю професію, як легку красиву роботу, то вже під час першої сесії вони змінюють свою думку. Хоча навчання майстерності важко порівняти із щоденним навантаженням професійного флориста, якому для створення композицій необхідно почистити величезну кількість квітів. Наприклад, на такі свята, як 8 березня, навантаження настільки велике, що поколоті руки та набряки на ногах - звична ситуація для флориста. Ця красива професія - важка праця, яка потребує дуже великої кількості знань.

Чи існує тематична література, фільми, які можуть допомогти флористу-початківцю, подарувати йому натхнення, мотивацію?

Необхідно читати книжки, які пов’язані з розвитком особистості, мистецтвом, історією мистецтва. Потрібно постійно перебувати на піку моди, знати про нові тенденції, дивитися модні покази, відвідувати виставки.

Мистецтво - частина нашої професії. Якщо ви помітили, наші студенти створили для випускного іспиту не лише букети, а також картини та колажі. Часи, коли модна композиція могла складатись з трьох квітів у рамці, вже позаду, і сьогодні флористика у чистому вигляді не в тренді, треба бути також декоратором.

Розкажіть про тренди сезону, які букети дарувати, як прикрашати інтер’єр?

Як говорить викладач школи Айя Жагариня, що красиво, те і є трендом. Я з нею цілком згодна.

Чи є реальним таке явище, як успішний флорист-самоучка?

Звісно, це можливо. Відомий художник та фізик Йоганнес Іттен у книзі по теорії кольору писав, що вам не потрібно знати закони кольору, якщо ви і без них здатні створити дещо прекрасне.

У першу чергу, флорист має знати, як продовжити життя квітці, а потім вже створювати красиву композицію. Професіонал потурбується про те,щоб під рукою завжди була чиста вода, чисті вази, чисті інструменти, чисті столи.

Знання про те, які квіти та тренди кожного дня з’являються у світі, також необхідні флористам. Звісно, деякі флористи-самоучки можуть створювати шедеври. Але рано чи пізно вони усвідомлюють, що їм бракує знань, та вступають до спеціалізованих шкіл.

Які риси особистості допомагають людині досягати успіхів у цій справі?

Флористу у його професії допомагає посидючість, вміння довести справу до кінця. Також флористу потрібна здорова частка перфекціонізму та сміливості, щоб його не могли зупинити обмеження та рамки. Навіть у наших роботах на іспиті можна побачити, хто з наших студентів здатний брати участь у міжнародних конкурсах. Такі роботи відрізняються відсутністю скутості у їхніх авторів.

 

Корисною якістю для флориста є бажання навчатися. Я, наприклад, досі навчаюсь у моїх улюблених учителів.

На якому рівні майстерності знаходяться сьогодні українські флористи?

Я вважаю українських флористів дуже технічними. Вони можуть гідно конкурувати на міжнародних виставках з флористами з інших європейських країн, та обійти багатьох конкурентів за рівнем підготовки та технікою.

Нам завжди не вистачало фурнітури, матеріалів, квітів. Наприклад, у Голландії майстрам простіше, тому що у них все під рукою. А наші флористи можуть з нічого створити красиву композицію, тому що ми дуже технічні, сильні, гідні.

На жаль, не всі флористи мають достатньо засобів, щоб відвідувати конкурси в інших країнах, але багато майстрів хочуть презентувати свої роботи. Сподіваюсь, в нас скоро з’явиться свій власний конкурс для флористів.

Розкажіть про співпрацю з компанією “Украфлора”. Чому ваша подія відбувається саме тут?

Я давно співпрацюю з компанією «Украфлора». Нам завжди йдуть назустріч, і нам подобається, що тут створена дуже гідна і велика база матеріалів. Раніше, коли я влаштовувала покази та виставки, мені доводилось збирати робочі матеріали та квіти у різних куточках міста, а тут нам дуже зручно працювати, тому що все знаходиться під рукою.

Нам надали тепле та світле приміщення для виставки, холодильники для квітів, створили прекрасні умови для роботи. Окрім того, завдяки асортименту компанії «Украфлора», нам вдалось підібрати необхідні для випускних робіт флористів квіти та матеріали.

Чи є улюблені квіти у вас?

Флорист любить усі квіти. Я, наскільки б дивно це не звучало, дуже люблю гвоздики, особливо запах цих квітів. Також я дуже люблю хризантеми, мабуть, тому що я народилась у листопаді. Складно перерахувати усе, що мені подобається. Сьогодні з’являються нові сорти квітів та рослин, наприклад, “Botanic”- новий сорт лізіантуса. Мені він дуже подобається, і нагадує дзвіночки.

Скажіть, які найбільші труднощі у роботі флориста в Україні? Що вам заважає?

Заважає відсутність грошей у клієнтів. На жаль, українці досі вважають, що флористика є атрибутом розкішного життя. В Україні поки немає такої культури, як повсякденні букети, коли просто купують букети для себе та власного інтер’єру. Флористи потрібні, щоб показувати цікаві роботи. У нашій професії пропозиція народжує попит.

Якщо люди будуть знати, наскільки красивою може бути квіткова композиція за доступною ціною, вони захочуть придбати букет. Тому я впевнена, що якісні квіткові композиції варто показувати людям частіше, і з часом вони звикнуть до флористики.

 


 Завдяки майстру флористики Олені Бутко та експонатам виставки, які були представлені випускниками школи спільного проекту Floral art school A-Z та ФітоАрт-cтудії, нам вдалось ближче познайомитись з професією флориста і тонкощами роботи майстрів, які втілюють у реальність найнеймовірніші ідеї композицій з живими квітами.

І поки натхненні учні Айі та Олени презентують екзаменаційні роботи у конференц-залі компанії “Украфлора”, отримуючи шанс показати свої шедеври на світовому рівні, сумнівів щодо успішного майбутнього української флористики не виникає.

Коментарі

Написати коментар


control call
control call
Заявка на ландшафтне благоустрій.
Вид робіт:
control call
Товару немає в наявності, проте ви маєте можливість додати його
до списку очікування.
Як тільки товар з`явиться у продажу, на вашу почтову скриньку надійде повідомлення.
Вашу поштову скриньку:
Інформація для магазину:
control call
control call