Безкоштовно по Україні

ru|ua
0 800 3300 88

(Безкоштовно по Україні)

БЛОГ

«Шанси на успіх залежать тільки від людини», - Айя Жагаріня

Дата: 19.09.2019 Переглядів: 928 Коментарі: 0
«Шанси на успіх залежать тільки від людини», - Айя Жагаріня

Ризька флористична школа Floral art school A-Z під керівництвом майстра-флориста Айі Жагарині спільно з ФітоАрт-студією українського флориста Олени Бутко організувала міжнародний проект для навчання флористів у Києві, а його результатом став випускний іспит учнів школи. Іспит відбувся 8 вересня у конференц-залі компанії “Украфлора”, яка активно підтримує ініціативи, спрямовані на розвиток майстерності українських флористів.

Під час іспиту учні показали не лише букети, але і більш креативні об’єкти, серед яких були інсталяції з декоративними матеріалами та складні картини з квітами. Насолоджуючись творчими експериментами випускників, вчителі відчули гордість за своїх підопічних, а всі, хто зміг відвідати випускний іспит у якості гостей, отримали заряд позитивних емоцій.

Завдяки зусиллям викладачів, які протягом кількох років навчали випускників у школі Floral art school A-Z, зовсім скоро кожен з них стане дипломованим професіоналом, та зможе дарувати свою майстерність людям.

Щоб дізнатись, які знання допомогли майбутнім флористам створити справжні шедеври з квітів, ми задали кілька питань організатору міжнародного проекту Айі Жагарині та її учням.

Власник та викладач школи Floral art school A-Z Айя Жагариня очолює міжнародний навчальний проект для флористів у Києві. Floral art school A-Z була заснована її матір’ю у 1987 році, а зараз ця ризька школа з оновленою назвою завдяки вправному керівництву Айі досягає зовсім нових вершин.

Айя, розкажіть, будь ласка, про іспит, який відбувається сьогодні?

Знаєте, сьогодні тут відбувається виставка екзаменаційних робіт наших учнів. 

Щоб зробити їх, наші студенти навчались майже три роки. Мене дуже тішить така концентрація цікавих та хороших робіт у невеликому просторі. Коли я бачу цю виставку, у мене виникає асоціація з есенцією, яку можна розбавляти і розбавляти.

Я думаю, що люди, які прийшли, щоб подивитись наш іспит, не пошкодують про це ні на секунду. Думаю, ми можемо пишатися обсягом виконаної роботи та цією виставкою, оскільки вона наближає випускників до європейського рівня. Композиції, які демонструють учні, більше нагадують конкурсні роботи, ніж шкільні. Тому деякі з наших випускників сьогодні отримають диплом майстра міжнародного зразка. 

Дипломи отримають не всі?

Дипломи майстра однозначно отримають не всі. Такий диплом видають флористам високого рівня, і це найважливіше, що ми можемо запропонувати нашим учням. Звісно, майстрами стануть не всі випускники курсу.


Як починалась ваша співпраця з Оленою Бутко та її ФітоАрт-студією? Чому ви вирішили організувати проект саме у Києві?

Нас дуже багато пов’язує з Києвом, а з Оленою Бутко ми знайомі давно. Вона була випускницею нашого першого курсу флористики у Києві, і стала першою, хто отримав міжнародний диплом майстра флористики в Україні.

Сьогодні наша співпраця активно триває у рамках проекту, який передбачає навчання українців флористиці у Києві на міжнародному рівні. Окрім того, багато хто з наших учнів відвідує Ригу, щоб отримати освіту саме там. Програму навчання розробила я, а Олена Бутко виконує роль організатора.

Як вам вдається досягати високого рівня майстерності ваших учнів?

Ми намагаємось навчити наших студентів основам флористики таким чином, щоб вони спочатку отримали найголовніші знання та хорошу базу, а вже потім могли сумістити ці знання з модними тенденціями. Думаю, саме наша методика викладання дозволяє школі розвиватися протягом довгого часу.

 

Ваші учні можуть скласти достойну конкуренцію досвідченим професіоналам?

Ми видаємо дипломи майстра міжнародного рівня, які є певним знаком якості в усьому світі. Нашу школу добре знають у Європі завдяки видатним результатам учнів, які брали участь у конкурсах. Наша школа кілька разів отримувала хороші місця на міжнародному конкурсі у Франції. Двічі ми посідали там перші місця.

Наші учні знаходяться на достатньо високому професійному рівні. Звісно, тут на іспиті ми можемо бачити різні роботи, і деякі з них слабші, а деякі вже зараз підходять для конкурсів. Але для нас важливими є знання, які отримують усі випускники, оскільки ці знання знадобляться їм не лише в роботі флористами, але й в інших сферах.

Які шанси у вашого випускника у майбутньому успішно працювати флористом?

Шанси на успіх залежать лише від людини.

Коли дипломи було вручено, Айя Жагариня сказала кожному з випускників важливі напутні слова, щоб вони могли краще зрозуміти свої сильні сторони, і завжди дослухались до власної індивідуальності, виконуючи творчу роботу. 

Випускники, які ще кілька годин тому схвильовано розглядали свої роботи, порівнюючи їх з композиціями однокурсників, тепер з гідністю можуть називати себе флористами. 

Лілія, вітаємо вас з успішним складанням іспиту, скажіть, що ви відчуваєте після того, як вам вручили диплом флориста?

Я скажу, що мені все дуже сподобалось! Мені сподобався сам курс, сама школа, сподобалось, що екзамен відбувався тут. Завдяки підтримці компанії “Украфлора” у нас виникло відчуття дому, оскільки тут є абсолютно все, що тобі потрібно для роботи. Навіть коли ти йдеш кудись, щоб знайти необхідні тобі речі, співробітники компанії завжди допомагають. Складається враження, що все склалось як треба, і саме тому нам вдалось зробити роботи якісно, скласти іспит та отримати дипломи. 

Іспит залишився позаду, щасливі випускники готові до прекрасної та важкої праці флориста, а викладачі, відчуваючи справжню гордість за своїх учнів, вже чекають нових студентів, натхненних мрією отримати знання про мистецтво створення ідеальної квіткової композиції. 

Компанія “Украфлора”, яка сприяла тому, щоб цей важливий випускний іспит міжнародного проекту Floral art school A-Z і ФітоАрт-cтудії відбувся, і надалі підтримуватиме розвиток флористичної сфери в Україні, щоб кожен покупець, який шукає особливий букет для близької людини, міг отримати з рук майстра-флориста справжній витвір мистецтва.

Коментарі

Написати коментар


control call
control call
Заявка на ландшафтне благоустрій.
Вид робіт:
control call
Товару немає в наявності, проте ви маєте можливість додати його
до списку очікування.
Як тільки товар з`явиться у продажу, на вашу почтову скриньку надійде повідомлення.
Вашу поштову скриньку:
Інформація для магазину:
control call
control call