Безкоштовно по Україні

ru|ua
0 800 3300 88

(Безкоштовно по Україні)

БЛОГ

Секрети осінньої посадки цибулинних рослин

Дата: 18.10.2019 Переглядів: 1508 Коментарі: 0
Секрети осінньої посадки цибулинних рослин

Підзимова посадка цибулинних - передумова вашої яскравої і барвистої клумби, яка буде тішити ваш погляд ранньою весною і протягом усього літа. Адже спокійний осінній період, без сумніву, є гарячим часом для квітководів, коли вони можуть добре все обміркувати, спланувати і, засукавши рукава, втілити в життя найоригінальніші і дуже сміливі ідеї.

 

Коли садити

 

Оптимальним часом для посадки цибулинних рослин вважають вересень і жовтень. Але у випадку сприятливих погодних умов створити прекрасну композицію можна навіть у листопаді. Але лише у тому випадку, якщо земля не промерзла на глибину посадки, тобто на три висоти цибулини. Якщо ґрунт не пухкий, достатньо буде глибини у дві висоти. Почавши посадку, врахуйте, що на вкорінення у непромерзлому ґрунті цибулині необхідно два тижні.

 

У ситуації, коли ви не встигли висадити цибулинні у сприятливий час і раннє цвітіння для вас не принципове, залиште цибулини перезимувати поза ґрунтом. Створити свою квіткову композицію ви так само успішно можете ранньою весною.

 

До речі, той факт, що період цвітіння цибулинних залежить від часу посадки, можна використати для створення весняної клумби, яка безперервно може квітнути місяць або довше. Для цього восени слід висаджувати цибулини з інтервалом у тиждень. При цьому ви можете висадити як моноклумбу, надаючи перевагу цибулинам одного виду і сорту, так і зібрати в одній композиції підсніжники, крокуси, мускарі, а також тюльпани, лілії, рябчики і гіацинти.

 

Де садити

 

Місце для висадки цибулинних слід вибирати сонячне, безвітряне. Ідеально - якщо це найбільш затишне і захищене місце на всій ділянці, адже багато цибулинних розпускаються задовго до того, як на деревах з’являється перше листя. Якщо ви висаджуєте цибулинні у рокаріях чи на альпійських гірках, вибирайте південний бік. Хоча, слід зауважити, що для лілій і нарцисів підходить і напів затінок. Важливим для цибулинних також є ґрунт - легкий, родючий ґрунт без застою води підходить якнайкраще. Цибулинні надають перевагу нейтральним або слабкокислим ґрунтам.

 

Не варто висаджувати цибулини в те саме місце, де вони росли раніше, адже там могли залишитись збудники хвороб, які піддадуть ваші квіти ризику.

 

Основні правила посадки

 

Місце для посадки не завадить підготувати заздалегідь, приблизно за два місяці. У ґрунт слід вносити компост, розпушуючі та вологоутримуючі компоненти.

 

Перед посадкою огляньте кожну цибулину, приберіть пошкоджені ділянки. Цибулини необхідно обробити фунгіцидом, наприклад, фундазолом. Він збереже ваші квіти від грибків, павутинних кліщів, попелиці та личинок листоїда. Це має особливе відношення до рослин, які ви нещодавно придбали.

 

Під час посадки цибулину слід трохи втискати у землю. Згори цибулину потрібно засипати сумішшю, яку ви отримали із садової землі і компосту чи перегною. Не зайвим буде додати торф. Свіжі посадки необхідно замульчувати і відмітити пізнавальними знаками, щоб ненароком не затоптати. Якщо земля була сухою, поливайте ваші квіти.

 

Зазвичай під час посадки дрібноцибулинні рослини розміщують на відстані від п’яти до десяти сантиметрів одну від одної. А ось прийнятна відстань для великих цибулин тюльпанів, нарцисів чи гіацинтів - від двадцяти сантиметрів.

 

У майбутньому ви можете не викопувати і не пересаджувати цибулини три-чотири роки.

 

Зимівля

 

Якщо під час короткочасної відлиги цибулинні встигли дати паростки, не слід впадати у паніку. Просто накрийте крокуси, гіацинти чи іриси. Для цієї мети вам підійдуть гілки дерев хвойних порід, лапник, сухе листя, солома чи сіно. Паростки нарцисів і тюльпанів прекрасно зимують під шаром снігу.

 

Посадка цибулинних у горщиках

 

Восени цибулини можна висаджувати не лише у відкритий ґрунт, але і в горщики. Деякі садівники надають перевагу саме цьому способу, якщо хочуть створити клумбу, на якій би з комфортом і красою співіснували весняні цибулинні рослини і літні квіти.

 

У контейнери оптимальніше висаджувати великі цибулини, а відстань має бути мінімальною. Не слід занурювати цибулини повністю у ґрунт - одна третина повинна підніматись над рівнем ґрунту. Для контейнерів краще обирати квіти з одним і тим самим періодом цвітіння.

Коментарі

Написати коментар


control call
control call
Заявка на ландшафтне благоустрій.
Вид робіт:
control call
Товару немає в наявності, проте ви маєте можливість додати його
до списку очікування.
Як тільки товар з`явиться у продажу, на вашу почтову скриньку надійде повідомлення.
Вашу поштову скриньку:
Інформація для магазину:
control call
control call