Безкоштовно по Україні

ru|ua
0 800 3300 88

(Безкоштовно по Україні)

БЛОГ

Готуємо сад до морозів. Поради експертів

Дата: 04.11.2019 Переглядів: 1780 Коментарі: 0
Готуємо сад до морозів. Поради експертів

Важливість підготовки саду до зими важко переоцінити. І поки ваша ділянка не сховається під сніговим покривом, необхідно встигнути потурбуватись про зимівлю дерев, кущів і квітів.

Ті кілька днів восени, які ви витратите на догляд за ділянкою, вже наступного року окупляться сторицею, особливо якщо врахувати те, наскільки холодними та непередбачуваними бувають зими останнім часом.

Підготовка дерев 

Коли ви починаєте готувати дерева, приберіть відмерлу кору, лишайники і мох, оскільки саме за ними можуть ховатись личинки шкідників, які зібрались там зимувати. З плодових дерев необхідно зняти всі плоди, які залишились, включаючи ті, що не дозріли чи підгнили. Все, що впало, потрібно зарити у землю, і ні в якому разі не залишати на поверхні. Уважно обстежте дерева, та оцініть, чи потребують вони лікування. Дуже важливо, щоб ваші дерева та чагарники зимували здоровими.

Обрізка плодових дерев

Суха погода до настання заморозків - найголовніша умова. Важливо, щоб температура повітря не падала нижче -10 градусів, інакше деревина стане надто крихкою. Скориставшись гострим секатором або садовою пилкою, слід прибрати сухе, пошкоджене гілля. Обрізати треба також гілля, яке росте всередину крони.

 

Якщо у нижній частині стовбура з’явились молоді паростки, їх також треба позбутись. Ваш зріз має вийти рівним, гладким, без загинів кори. Його необхідно зачистити, а потім обробити мідним купоросом. Змажте зріз садовим варом або масляною фарбою. Все це дозволить зрізу зарости максимально швидко.

 

Прибирання листя

Деякі садівники вважають, що опале листя слід прибирати одразу, оскільки в ньому може знаходитись багато шкідників і збудників хвороб. Та дехто переконаний в тому, що її, навпаки, потрібно залишати, тому що сухе листя може стати надійним захистом для коріння дерев, яке знаходиться у верхньому шарі ґрунту.

Якщо ви все ж вважаєте себе прихильником прибирання листя з ділянки, то його краще зібрати на купу, і присипати вапном. Таким чином, наступного року ви отримаєте корисне добриво. Зверніть увагу на те, що для цього вам підходить лише здорове листя. Ні в якому разі не спалюйте листя, оскільки це зашкодить екологічній ситуації. 

Обробка інсектицидами 

Якщо ви помітили на деревах грибні утворення, їх необхідно обробити фунгіцидами. Позбутись садових шкідників допоможуть інсектицидні препарати. На випадок появи плісняви слід кропити рослини 3% - вим розчином бордоської рідини.

 

Полив

 

У жовтні, коли опаде листя, потрібно провести вологозарядний полив, адже таким чином ваші дерева, кущі і квіти отримають необхідні запаси води, яка розносить у рослинах поживні речовини. Саме ці речовини допомагають пережити суворі зими.

Вам потрібно проводити поетапний полив. Важливим моментом є зберігання вологості ґрунту на глибині близько 1 метра.

Укриття рослин

Якщо одні рослини зимують без особливих проблем, то інші, наприклад, самшит, туя, кипарисові, виноград, клематис і троянда потребують додаткового утеплення. Для цього ви можете використати як спеціальний укривний матеріал, так і те, що є під рукою - мішковину, солому чи лапник.

Якщо говорити про зимуючі багаторічники, то вони також потребують уваги. Готуючись до зими, обрізайте рослини, приберіть квіти і сухе листя, розпушуйте ґрунт біля основи на глибині до 5 сантиметрів, після чого засипайте рослину опалим листям або пухким ґрунтом.

Мульчувати весь сад повністю немає необхідності, достатньо просто потурбуватись про утеплення пристовбурних кіл.

Догляд газону                                                                

Незважаючи на видиму простоту догляду за газоном, він також потребує особливого ставлення і правильної підготовки до зимового холоду. У першу чергу, необхідно 

прибрати з газону все опале листя, яке може спровокувати упрівання газонної трави, і як результат - виникнення грибкових інфекцій. Якщо висота трави більше 4-5 сантиметрів, її слід підстригати. Якщо трав’яний покрив нерівномірний, прийшов час виправити цю ситуацію. Посипте насінням прогалини, а згори накрийте шаром землі на кілька сантиметрів. Ці ділянки необхідно утрамбувати і полити.

Повязані статті

Коментарі

Написати коментар


control call
control call
Заявка на ландшафтне благоустрій.
Вид робіт:
control call
Товару немає в наявності, проте ви маєте можливість додати його
до списку очікування.
Як тільки товар з`явиться у продажу, на вашу почтову скриньку надійде повідомлення.
Вашу поштову скриньку:
Інформація для магазину:
control call
control call