Безкоштовно по Україні

ru|ua
0 800 3300 88

(Безкоштовно по Україні)

БЛОГ

Історія появи букета

Дата: 16.12.2019 Переглядів: 4158 Коментарі: 0
Історія появи букета

Стародавній Єгипет

Історія появи букетаПрикрашати свої помешкання квітами люди почали ще у вікопомні часи. Відомо, що така традиція існувала ще у Стародавньому Єгипті — існують докази того, що люди того часу збирали оберемки квітів й розміщували їх у вазах.

Навіть більше, збереглися зображення квіткових композицій на різьблених кам'яних рельєфах і розмальованих настінних прикрасах, які датуються періодом з 2686 по 2181 рр до нашої ери. Цей період також називають Стародавнім царством, часом розвитку і процвітання країни. До речі, саме тоді й розпочалося зведення легендарних єгипетських пірамід.

У квіткових композиціях того часу використовувалися лотоси або водяні лілії, що вважалися священними для Ісіди, богині родючості, символу жіночності та подружньої вірності. Користувалися популярністю також іриси, троянди, анемони, нарциси, маки, дельфініум, листя пальм і трави. Що стосується букетів, то вони відігравали важливу роль в повсякденному житті єгиптян, їх використовували для прикрашання столу, під час ходи і похорону.

До речі, краса троянд захоплювала стародавніх єгиптян так само, як і наших сучасників. У гробницях періоду, який охоплює V століття до н.е. і аж до часу правління Клеопатри (середина I століття до н.е.) були знайдені настінні розписи, які зображують царицю квітів — троянду.

Античність — Греція та Рим

Любов до квітів була властива також древнім грекам і римлянам. Греки, на відміну від єгиптян, не так часто ставили букети в чашку або вазу, віддаючи перевагу гірляндам і вінкам, збираючи їх з квітів і трав. Історія появи букетаОсобливою пошаною користувалися оливкові гілки.

І якщо ви думаєте, що звичай засипати підлогу і ліжко пелюстками прийшов до нас з романтичних голлівудських фільмів, то помиляєтеся. Так прикрашали свої житла ще кілька тисячоліть тому.

Грекам теж припадали до смаку елегантні троянди та лілії. Любили вони також тюльпани, гіацинти, жимолость, дельфініум, вербену. У римлян фіалки вважалися цілющими й навіть входили до складу вина. Вирощуванням і доставкою букетів фіалок на святкування займалися спеціальні люди. Маки були пов'язані з родючістю, а вербену шанували як оберіг для щасливого шлюбу.

Греки і римляни любили розкіш, поширювалася ця любов і на квіти. У той час рідко можна було зустріти міні букети на банкетах і під час релігійних обрядів. Квіти щедро застеляли підлогу, висота такого квіткового покриву могла досягати тридцяти сантиметрів. Аромат був настільки інтенсивний, що можна було задихнутися.

На жаль, така історія мала місце бути. Марк Аврелій Антонін Елагабал, римський імператор, який зійшов на престол в чотирнадцятирічному віці, бажаючи продемонструвати свою щедрість, велів букети замовити в незліченній кількості. Під час бенкету гостей обсипали пелюстками троянд. Їх було так багато, що, не витримавши насиченого аромату, люди почали вмирати.

Троянди, так само, як і в наш час, вважалися символом Венери, богині любові та краси. Бутонами троянд прикрашали свої голови, квіти підносили на знак своєї симпатії. Рожеву воду використовували для обмивань. І навіть в гладіаторських боях не обходилося без цієї прекрасної квітки — переможець обсипався пелюстками троянд.

З трояндами був пов'язаний цікавий звичай — якщо над столом в будинку висіла трояндова гілка, то вважалося, що все, сказане в цей вечір, залишиться під покровом таємниці. У побуті навіть був вираз sub rosa dictum, що в перекладі з латинської означає «сказано під трояндою».

Найціннішими вважалися троянди з Пестума, які квітнули два рази на рік. Ці квіти були оспівані Овідієм і Вергілієм.

Стародавній Китай

Історія появи букетаУ Стародавньому Китаї в епоху правління династії Хань (207 р до н.е. до 220 р н.е.) майстерність квіткового оформлення активно процвітала. Так, квіти були невіддільною частиною медицини та релігійного навчання.

Використання квітів у своїх ритуалів було поширене серед людей, що практикують буддизм, даосизм і конфуціанство. Вони покладали зрізані квіти на свої вівтарі і створювали картини, різьблення та вишивку із зображенням квітів.

Кожна квітка, звичайно ж, мала своє символічне значення. Наприклад, бамбук, персикові й грушеві дерева вважалися символом довголіття. Родючість символізували гранат, орхідея й тигрова лілія. Однак же, найбільш шанованою з усіх квітів була розкішна півонія, яку називають «королевою квітів». І до сьогодні вважається, що вона приносить багатство, удачу та високий статус.

Цікаво, що в Піднебесній квіти також символізували ті чи інші пори року: білий сливовий цвіт представляв зиму, квіти персика та вишні — весну, лотос — літо, а хризантеми — осінь.

Японія

Аранжування квітів, як вид мистецтва, було привезено до Японії китайськими монахами-буддистами. Найстаріша з відомих нині книг, яка оповідає про мистецтво складання Історія появи букетаквіткових композицій, датована 1445 роком. Вона була написана японською мовою.

Саме в Країні Вранішнього Сонця зародилася ікебана — традиційне японське мистецтво компонування зрізаних квітів і пагонів у спеціальних посудинах. Ікебана, де головними вважаються простота і лінійна форма, мала істотний вплив на західне аранжування квітів з кінця XIX століття.

І до сьогоднішнього дня флористи усього світу запозичують багато чого у японських майстрів. Мистецтво ікебани цікаво також і пересічним шанувальникам квітів, адже просто купити букет недостатньо, його ще й потрібно правильно розмістити в просторі квартири або банкетної зали.

Європа

Історія появи букетаМистецтво аранжування квітів дійшло до Європи близько 1000 р н.е., і було особливо поширене в церквах і монастирях. Ченці не лише прикрашали квітами святині, а й використовували їх в їжу. Коли хрестоносці повернулися з Близького Сходу, вони привезли з собою нові та невідомі досі рослини, які привернули до себе увагу та викликали чималий інтерес. Це, у свою чергу, призвело до зростання популярності квіткових композицій, до складу яких входили екзотичні квіти й трави.

У період з 500 до 1453 р н.е. Візантійська імперія мала значний вплив на мистецтво створення квіткових композицій. В ті часи композиції в більшості своїй мали конусоподібну форму. Всередину чаші або урни клали листя та зелень, які надалы прикрашалися яскравими квітами й фруктами. Найбільш популярними квітами тоді були ромашки, лілії, кипариси, гвоздики, а також використовувалися соснові гілки. Доповнювалися композиції стрічками.

В епоху Ренесансу квітковий дизайн, що зародився в Італії, поширився по всій Європі.  В моду увійшли картини, що зображували яскраві квіткові аранжування у вазах. На полотнах того часу також можна побачити гірлянди, сплетені з квітучих фруктових дерев і листя. Ними прикрашалися стіни та склепіння стель.

Коли Ренесанс змінив стиль бароко, форма букетів теж зазнала змін — вони стали більш компактними та пропорційними. Різноманітності кольору в флористиці приділялася особлива увага. У французьких букетах простежувалася витонченість, м'якість і тендітність. Композиції були асиметричними, за формою вони нагадували літери С і S.

У вісімнадцятому столітті квіти були всюди — і за стінами будівель, і всередині. У заможних маєтках облаштовували зимові сади, а в будинках простих людей на вікнах стояли горщики. Представники привілейованих верств суспільства використовували квіткові аранжування для волосся, одягу, ювелірних прикрас, канцелярських приналежностей, для домашнього декору.

В той самий час в Європу з Азії прийшла так звана Мова квітів. І винуватицею цього стала Мері Уортлі, леді Монтегю, чий чоловік служив послом у Туреччині. Глибокий східний символізм, вміння бачити в кожній квітці дещо більше, ніж просто краса, призвели до широкого поширення мови квітів.

І вже до початку вікторіанської епохи майже кожна квітка мала особливе значення. Квіти були неймовірно популярними; подарувати квіти стало не просто знаком симпатії або поваги, а й способом розповісти про свої таємні почуття, обмінятись новинами або дізнатися про наміри представника протилежної статі. Все це в стриманому та суворому вікторіанському суспільстві було неможливо висловити словами.

Історія появи букетаНеймовірно модними в ті роки були так звані тусі-мусі, або як їх ще називали — «букетики, що говорять». Це крихітні нюхальні букети, без яких жодна шанована пані не виходила на вулицю. До складу таких композицій входили особливо запашні квіти й трави, вони були загорнуті в розшиту серветку й перев'язані стрічкою. Згодом ювеліри почали виготовляти для тусі-мусі спеціальні контейнери з олова або срібла у формі рогу чи конуса.

Вважалося, що такі букетики захищають від смороду і недуг. Але, нерідко тусі-мусі використовувалися для того, щоб виконати свою роль як букет комплімент або ж передати таємне повідомлення. Молоді чоловіки та жінки непомітно для всіх намагалися обмінятися своїми «букетиками, що говорять».

Мова квітів, як і тусі-мусі, були в той час настільки популярними і затребуваними, що була написана не одна книга, яка розповідала усі тонкощі флоріографії.

Мало значення все: якою рукою і в якому положенні був вручений букет, довжина стебла, поєднання з іншими бутонами. Значення квітки могло змінюватися в залежності від її кольору. Наприклад, блідо-рожевий колір троянди символізував радість, а темно рожевий — подяку. А ось кораловий колір цієї квітки говорив про бажання й пристрасть.

Безумовно, «букетики, що говорять» неймовірно романтичні. І, хоча сьогодні ми вже не знаємо символічного значення багатьох квітів, букети, піднесені від щирого серця, все так само хвилюють, захоплюють, тішать і дарують нам неймовірні емоції! За допомогою квітів ми таким же чином, як і століття тому, зізнаємося в любові. Квіти ми даруємо на знак подяки, симпатії, коли хочемо привітати та викликати посмішку на обличчі. Уявити сучасне життя без квітів складно. Та й не потрібно! Адже квіти — це те свято, яке завжди з тобою. Достатньо просто замовити букет з доставкою в Києві або будь-якому іншому місті.

Весільний букет

Історія весільного букета теж сягає корінням у сиву давнину. Ще в Стародавній Греції наречені прикрашали себе квітами. Це були гірлянди та вінки, які плели з оливкових гілок, трав і білих квітів. Таким чином Історія появи букетагреки намагалися здобути прихильність Гери, богині шлюбу та родючості.

Середньовічна наречена могла прикрасити своє розпущене волосся квітами або ж оповити його гірляндою. В руках нареченим слід було тримати жмути, зібрані з часникових і цибулевих стебел, гілочок свіжого розмарину й троянд. Вважалося, що своїми сильними ароматами ці рослини відлякують злих духів і всяку нечисть.

Але саме букет в руках у нареченої з'явився лише в XIX столітті в Англії. Під час свого одруження з принцом Альбертом, королева Вікторія з'явилася перед публікою у вишуканій білій сукні з живими квітами в руках. На її голові красувався вінок, на плечі спадала білосніжна фата.

До речі, в букеті Вікторії переважали нагідки, які символізують вірність, постійність і вічну любов.

Такий образ нареченої увійшов в моду і являється класичним і популярним в наш час. Практично всі європейські наречені надають перевагу так званому «білому весіллю», яке включає в себе церемонію та прийом. Біле весілля передбачає наявність великої кількості квітів, букета нареченої, фати, прикрас та інших атрибутів розкішного святкування.

До речі, королева Вікторія ввела ще один цікавий звичай. Вона взяла гілочку мирта з весільного букета своєї дочки, яка вийшла заміж за німецького імператора, і посадила її в своєму саду. Гілочка пустила коріння та виросла в деревце. І в подальшому в усі весільні букети своїх дочок і внучок Вікторія обов'язково вкладала миртові гілочки з цього дерева.

Цікаво, що до сьогодні в букеті кожної нареченої британського королівського дому в обов'язковому порядку повинна бути присутньою миртова гілка з королівського саду. Відомо, що мирт символізує любов і щасливий шлюб, довголіття й гармонію.

Повязані статті

Коментарі

Написати коментар


control call
control call
Заявка на ландшафтне благоустрій.
Вид робіт:
control call
Товару немає в наявності, проте ви маєте можливість додати його
до списку очікування.
Як тільки товар з`явиться у продажу, на вашу почтову скриньку надійде повідомлення.
Вашу поштову скриньку:
Інформація для магазину:
control call
control call