Безкоштовно по Україні

ru|ua
0 800 3300 88

(Безкоштовно по Україні)

БЛОГ

Історія появи букета

Дата: 16.12.2019Переглядів: 8446Коментарі: 0
Історія появи букета

Стародавній Єгипет

Виникнення штучних квітів у ЄгиптіПрикрашати свої житла квітами людство почало ще в незапам'ятні часи. Відомо, що така традиція існувала ще в Стародавньому Єгипті - існують докази того, що люди того часу збирали оберемки квітів і розміщували їх у вазах.

Більше того, збереглися зображення квіткових композицій на різьблених кам'яних рельєфах і розписних настінних прикрас, які датуються періодом з 2686 по 2181 р. до н. Цей період також називають Стародавнім царством, часом розвитку та процвітання країни. До речі, саме тоді почали зводитися легендарні єгипетські піраміди.

У квіткових композиціях того часу використовувалися лотоси або водяні лілії, які вважалися священними для Ісіди, богині родючості, символу жіночності та подружньої вірності. Популярні також іриси, троянди, анемони, нарциси, маки, дельфініум, листя пальм і трави. Самі ж букети відігравали важливу роль у щоденному житті єгиптян, їх використовували для прикраси столу, під час ходи та похорону.

До речі, краса троянд захоплювала стародавніх єгиптян точно так, як і наших сучасників. У гробницях періоду, що охоплює V століття до н. і плоть до часу правління Клеопатри (середина I століття до н.

Античність - Греція і Рим

Любов до квітів була властива також древнім грекам і римлянам. Греки, на відміну від єгиптян, не так часто складали букети в чашці або вазі, віддаючи перевагу гірляндам і вінкам, збираючи їх з квітів і трав. Особливою пошаною користувалися оливкові гілки. І якщо ви думаєте, що звичай покривати підлогу та ліжко пелюстками прийшов до нас із романтичних голлівудських фільмів, то помиляєтесь. Так прикрашали свої житла ще кілька тисячоліть тому.

Грекам теж до смаку припадали елегантні троянди та лілії. Любили вони також тюльпани, гіацинти, жимолість, дельфініум, вербену. У римлян фіалки вважалися цілющими і навіть входили до складу вина. Вирощуванням та доставкою букетів фіалок на свята займалися спеціальні люди. Маки пов'язані з родючістю, а вербену шанували як оберег для щасливого шлюбу.

История появления букета Греки та римляни любили розкіш, поширювалася ця любов і на квіти. На той час було не зустріти міні-букети на банкетах і в ході релігійних обрядів. Квіти щедро встеляли підлогу, висота такого квіткового покриву могла сягати тридцяти сантиметрів. Аромат був настільки інтенсивний, що можна було задихнутися.

На жаль, така історія мала місце. Марк Аврелій Антонін Елагабал, римський імператор, який зійшов на престол у чотирнадцятирічному віці, бажаючи продемонструвати свою щедрість, наказав букети замовити в незліченній кількості. Під час бенкету гостей обсипали пелюстками троянд. Їх було так багато, що не витримавши насиченого аромату, люди почали вмирати.

Рози, так само, як і в наш час, вважалися символом Венери, богині кохання та краси. Бутонами троянд прикрашали свої голови, квіти подавали на знак своєї симпатії. Рожеву воду використовували для обмивання. І навіть у гладіаторських боях не обходилося без цієї прекрасної квітки — переможець обсипався пелюстками троянд.

З трояндами був пов'язаний цікавий звичай — якщо над столом у будинку висіла рожева гілка, то вважалося, що все, сказане цього вечора, залишиться під покровом таємниці. У побуті навіть був вираз sub rosa dictum, що у перекладі з латинської означає «сказано під трояндою».

 

Найціннішими вважалися троянди з Пестума, які зацвітали двічі на рік. Ці квіти були оспівані Овідієм і Вергілієм.

 

Древній Китай

 

 

У Стародавньому Китаї в епоху правління династії Хань (207 р. до н.е. до 220 р. н.е.) майстерність квіткового оформлення активно процвітала. Так, квіти були невід'ємною частиною медицини та релігійного навчання.

Використання квітів у своїх ритуалів було широко поширене серед людей, які практикують буддизм, даосизм та конфуціанство. Вони покладали зрізані квіти на свої вівтарі та створювали картини, різьблення та вишивку із зображенням квітів.

Кожна квітка, звичайно ж, мала своє символічне значення. Наприклад, бамбук, персикове та грушеве дерева були символом довголіття. Родючість символізували гранат, орхідея і тигрова лілія. Однак, найшанованішим з усіх кольорів був розкішний півонія, який називають «королем квітів». І до цього дня вважається, що він приносить багатство, удачу і високий статус.

Цікаво, що у Піднебесній певні квіти символізували пори року: білі квіти сливи становили зиму, квіти персика і вишні — весну, лотос — літо, а хризантеми — осінь.

Японія

Виникнення штучних квітів у Єгипті Аранжування квітів, як вид мистецтва, було привезено до Японії китайськими ченцями-буддистами. Найстаріша з відомих нині книг, яка розповідає про

мистецтво складання квіткових композицій, датована 1445 роком. Вона була написана японською мовою.

 

Саме в Країні Вранішнього Сонця зародилася ікебана - традиційне японське мистецтво компонування зрізаних квітів і пагонів у спеціальних судинах. Ікебана, де головними вважаються простота та лінійна форма, справила значний вплив на західне аранжування квітів з кінця XIX століття.

І до цього дня флористи всього світу запозичають багато чого у японських майстрів. Мистецтво ікебани цікаве також і простим шанувальникам квітів, адже просто купити букет недостатньо, його ще потрібно правильно розмістити в просторі квартири або банкетного залу.

 

Європа

 

Мистецтво аранжування квітів дісталося Європи близько 1000 р. н.е., і було особливо поширене в церквах і монастирях. Ченці не лише прикрашали квітами святині, а й вживали їх у їжу. Коли хрестоносці повернулися з Близького Сходу, вони привезли з собою нові та невідомі досі рослини, які привернули до себе велику цікавість. Це, своєю чергою, призвело до зростання популярності квіткових композицій, до складу яких входили нові, екзотичні квіти і травы.

История появления букета У період з 500 до 1453 н.е. Візантійська імперія істотно вплинула на мистецтво створення квіткових композицій. У ті часи композиції здебільшого мали конусоподібну форму. Всередину чаші або урни містилося листя та зелень, які надалі прикрашалися яскравими квітами та фруктами. Найбільш популярними квітами тоді були ромашки, лілії, кипариси, гвоздики, а також використовувалися соснові гілки. Прикрашалися композиції стрічками.

В епоху Ренесансу квітковий дизайн, що зародився в Італії, поширився по всій Європі. У моду увійшли картини, що зображували виразні аранжування квітів у вазах. На полотнах того часу також можна побачити гірлянди, пов'язані з квітучими фруктовими деревами та листям. Ними прикрашалися стіни та склепінчасті стелі.

Коли Ренесанс змінив стиль бароко, форма букетів теж зазнала змін — вони стали компактнішими і пропорційнішими. Різноманітності кольору у флористиці приділяли особливу увагу. У французьких букетах простежувалася витонченість, м'якість та крихкість. Композиції були асиметричними, формою вони нагадували літери З і S.

У вісімнадцятому столітті квіти були скрізь - і за стінами будинків, і всередині. У багатих особняках влаштовували зимові сади, а у будинках простих людей на вікнах стояли горщики. Представники привілейованих верств суспільства використовували квіткові аранжування для волосся, одягу, ювелірних прикрас, канцелярського приладдя для домашнього декору.

В той же час до Європи з Азії прийшла так звана Мова квітів. І винуваткою цього стала Мері Уортлі, леді Монтегю, чий чоловік був послом у Туреччині. Глибокий східний символізм, вміння бачити у кожній квітці щось більше, ніж просто краса, привели до широкого поширення мови квітів.

І вже до початку вікторіанської ери майже кожна квітка мала особливе значення. Букети та композиції були неймовірно популярними, подарувати квіти стало не просто знаком симпатії чи поваги, а й способом розповісти про свої таємні почуття, обмінятися новинами чи дізнатися про наміри представника протилежної статі. Усе це у суворому вікторіанському суспільстві неможливо було висловити словами.

Неймовірно модними в ті роки були так звані туссі-муссі, або як їх ще називали — букетики, що говорять. Це крихітні нюхальні букети, без яких жодна дама, що поважає себе, не виходила на вулицю. До складу таких композицій входили особливо запашні квіти та трави, вони були загорнуті у розшиту серветку та перев'язані стрічкою. Згодом ювеліри почали виготовляти для туссі-муссі спеціальні контейнери з олова чи срібла у формі рога чи конуса.

История появления букетаВважалося, що такі букетики захищають від смердючісті та недуг. Але, часто туссі-муссі використовувалися для того, щоб виконати свою роль як букет комплімент або передати приховане повідомлення. Молоді чоловіки і жінки непомітно всім намагалися обмінятися своїми «говорящими букетиками».

Мова квітів, як і туссі-муссі, були на той час настільки популярними і затребуваними, що була написана не одна книга, яка навчає всім тонкощам флоріографії.

Мало значення все: якою рукою і в якому положенні було піднесено букет, довжина стебла, поєднання з іншими бутонами. Значення квітки могло змінюватися залежно від кольору. Наприклад, блідо-рожевий колір троянди припускав радість, а темно-рожевий — подяку. А ось кораловий колір цієї квітки говорив про бажання та пристрасть.

Безумовно, «розмовляючі букети» неймовірно романтичні. І, хоча сьогодні ми вже не знаємо символічного значення багатьох кольорів, букети, піднесені від щирого серця, так само хвилюють, захоплюють, радують і дарують нам неймовірні емоції! За допомогою квітів ми так само, як і століття тому, освідчуємося у коханні. Квіти ми подаємо на знак подяки, симпатії, коли хочемо привітати та викликати посмішку на обличчі. Уявити сучасне життя без квітів складно. Та й не треба! Адже квіти — це свято, яке завжди з тобою. Достатньо просто замовити букет з доставкою у Києві або будь-якому іншому місті.

 

Весільний букет

 

Історія весільного букета теж сягає корінням у давнину. Ще у Стародавній Греції нареченої прикрашали себе квітами. Це були гірлянди та корони, які плели з оливкових гілок, трав і білих квітів. Таким чином греки намагалися здобути прихильність Гери, богині шлюбу та родючості.

Середньовічна наречена могла прикрасити своє розпущене волосся квітами або обвити його гірляндою. У руках нареченим потрібно було тримати пучки, зібрані з часникових та цибулинних стебел, гілочок свіжого розмарину та троянд. Вважалося, що своїми сильними ароматами ці рослини відганяють злих парфумів і всяку нечисть.

 

Але саме букет у руках нареченої з'явився лише в XIX столітті в Англії. Під час свого одруження з принцом Альбертом королева Вікторія постала перед публікою у вишуканій білій сукні з живими квітами в руках. На її голові красувався вінок, на плечі спадала біла фата.

До речі, у букеті Вікторії переважали нігтики, які символізують вірність, постійність та довге кохання.История появления букета

Такий образ нареченої увійшов у моду і є класичним і популярним у наш час. Практично всі європейські наречені воліють так зване «біле весілля», яке включає церемонію і прийом. Біле весілля передбачає наявність великої кількості квітів, букет нареченої, фату, прикраси та інші атрибути розкішного свята.

До речі, королева Вікторія запровадила ще один цікавий звичай. Вона взяла гілочку мирта з весільного букета своєї дочки, яка вийшла заміж за німецького імператора, і посадила її у своєму саду. Гілочка пустила коріння і виросла в деревце. І надалі у всі весільні букети своїх дочок і онучок Вікторія обов'язково вкладала миртові гілочки з цього дерева.

Цікаво, що й донині в букеті кожної нареченої британського королівського будинку обов'язково має бути присутня миртова гілка з королівського саду. Відомо, що світ символізує любов і щасливий шлюб, довголіття та гармонію.

 

 

Повязані статті

Коментарі

Написати коментар


control call
Зберегти список переглянутих товарів
control call
Написати до відділу контролю сервісу
control call
Заявка на ландшафтне благоустрій.
Вид робіт:
control call
Товару немає в наявності, проте ви маєте можливість додати його
до списку очікування.
Як тільки товар з`явиться у продажу, на вашу почтову скриньку надійде повідомлення.
Вашу поштову скриньку:
Інформація для магазину:
control call
control call
request call